VİMARMİX EUROVİT

Vitamin
Oral Çözelti Tozu

Bileşimi:
Beher kg; 50.000.000 IU Vitamin A, 6.000.000 IU Vitamin D3, 50 g. Vitamin E, 10 g. Vitamin K3, 20 g. Vitamin B1, 25 g. Vitamin B2, 10 g. Vitamin B6, 50 mg. Vitamin B12, 150 g. Niasin (Vit. B3), 50 g. Kalsiyum D-Pantotenat (Vit. B5), 100 g. Askorbik asit, (Vit. C), 5 g. Folik Asit, 200 g. D-Biotin (Vit. H), 75 g. DL-Methionine içerir.

Endikasyonları:
Kanatlılarda; yemden en iyi şekilde yararlanım sağlayarak, gelişmeyi teşvik sonucu et ve yumurta verimini, yumurta süresini arttırır, hastalıklara ve baskılayıcı olumsuz etmenlere (stres faktörü) karşı korur, yumurta kabuğunu güçlendirir, tüy dökülmelerinden sonra vücutta eksilen mineral maddelerini hızla karşılar.

Besicilikte; kuzu, buzağı ve danaların mineral madde eksikliklerini giderir, yavrularda ve genç hayvanlarda kemik yapısını ve gelişmeyi hızlandırır, ergin hayvanlarda et, süt ve yapağı verimini arttırır. Gebelerde, anne ve yavruların mineral eksikliklerini karşılayarak, onları metabolik hastalıklardan korur ve vücut direncini yükseltir, damızlık erkeklerin aşım performansını arttırır. Sindirim sistemi enfeksiyonlarında oral antibakteriyel kullanımı sonucu bozulan mikroflorayı düzenler.

Uygulama Dozu:
Veteriner hekim tarafından, başka bir şekilde önerilmemiş ise;
kanatlılarda içme sularına katılarak, aşağıdaki şekillerde kullanılır. İlaçlı su; 3-4 saat içinde tüketilmeli, her gün taze olarak hazırlanmalıdır.

Pratik Doz Uygulaması:

Kullanım Amacı Günlük İlaç Miktarı Uygulama Şekli Uygulama Süresi
Destekleyici olarak 20 g. Eurovit 1000 litre içme suyuna Risk faktörü kalkıncaya kadar
Koruyucu olarak 100 g. Eurovit 1000 litre içme suyuna Risk faktörü kalkıncaya kadar
Tedavi süresince 200 g. Eurovit 1000 litre içme suyuna Klinik tablo düzelinceye kadar

 
Risk Faktörleri: Çevrede hastalık mevcudiyeti, nekahat dönemi, ilaç ve aşılama uygulamaları, gaga kesimleri, nakil, aşırı sıcak ve soğuk gibi stres faktörlerinin giderilmesinde:
20 Kuzu-Oğlak için 1 ölçek (5 g.) ilaç uygun miktar su veya süt içinde,
10 Koyun-Keçi için 1 ölçek ilaç uygun miktar su içinde,
4 Buzağı-Tay için 1 ölçek ilaç uygun miktar su veya süt içinde,
2 Dana-Düve-Malak için 1 ölçek ilaç uygun miktar su içinde,
1 Sığır-At-Manda için 1 ölçek ilaç uygun miktar su içinde,
4-5 gün süre ile verilmelidir.

İlaç Kalıntı Arınma Süresi (İ.K.A.S.):
Et, süt ve yumurta için “0” gündür.

Ambalaj Şekli:
100 g.lık 10 adet alüminyum poşetlerde kutulu, 0.5, 1 ve 5 kg.lık ağzı alüminyum varak ile kapalı kapaklı, plastik kavanozlarda kutusuz olarak takdim edilmiştir.